איך מטפלים בחדירת מי גשמים – כל מה שצריך לדעת

חדירת מי גשמים למבנה היא אחת הבעיות היותר חמורות שעלולות להתעורר בו. הנזקים הרבים שרטיבות קבועה בקירות המבנה עלולה לגרום נוגעים הן למבנה עצמו והן לדיירים בו. עם זאת, חשוב לדעת שאין באמת מבנה שאטום לחלוטין ולאורך זמן ויש צורך לבצע מעת לעת עבודות תחזוקה שונות לטיפול בנזילות קיימות ומניעת חדירה של מי גשמים למבנה. מהם הגורמים לחדירת מי גשמים למבנה? מהם הנזקים שהמים שחדרו למבנה יכולים לגרום לו? אילו נזקים עלולים להיגרם לדיירים במבנה ולשוהים בו? איך ניתן למנוע את חדירת המים למבנה? היכן ניתן למצוא אנשי מקצוע מיומנים שיבצעו את עבודות האיטום במבנה? 

מהם הגורמים לחדירה של מי גשמים למבנה

הגורמים לחדירת מי גשמים למבנה הם לא מעטים, אבל בבסיסם עומדת תמיד בעיית האיטום של המבנה באופן כללי ושל כל אחד מהקירות החיצוניים בפרט. חדירת מי גשמים יכולה להתחיל בגג ולהתפשט עם הזמן לתוך הקירות הפנימיים והחללים הפנימיים במבנה. חדירה כאמור יכולה להתחיל גם בקירות החיצוניים, שגם הם חשופים לפגעי מזג האוויר.

איך מטפלים בחדירת מי גשמים – כל מה שצריך לדעת

מהם הנזקים שחדירת מי גשמים למבנה עלולה לגרום

הנזקים שעלולים להיגרם מחדירת מי הגשמים למבנה יכולים לבוא לידי ביטוי בהחלשת הקירות של המבנה ובהגדלת הסיכויים לפגיעה בו בעקבות זאת. סוג נוסף של נזק שעלול להיגרם הוא נזק למי שמתגוררים במבנה ושוהים בו דרך קבע.

  • נזקים אסתטיים למבנה: הנזקים למבנה עקב חדירת מי גשמים עלולים לבוא לידי ביטוי בנזקים לקירות הפנימיים והחיצוניים – הצטברות משמעותית של עובש ופגיעה בצבע ובטיח שעל הקירות.
  • נזקים משמעותיים למבנה: חדירת מי גשמים עלולה להחליש את המבנה באופן כללי ולפגוע בעמידות שלו לאורך שנים. 
  • נזקים לרכוש: לא רק הקירות החיצוניים והפנימיים במבנה עלולים להינזק, אלא גם רכוש ששייך לדיירים ונמצא בתוך המבנה.
  • נזקים לדיירים: רטיבות ולחות גורמים, לאורך זמן, גם לנזקים בריאותיים לדיירים שחשופים אליה זמן רב.

איטום נכון ואיכותי ומניעת חדירה של מי גשמים למבנה

הדרך הטובה והנכונה ביותר למנוע או למתן חדירה של מי גשמים למבנה הינה ביצוע איטום איכותי. איטום התקרה וכן איטום קירות חיצוניים איכותי יכולים למנוע את מרבית הנזקים האפשריים. איטום נכון מתבצע בשלושה שלבים:

  1. אבחון: איש המקצוע מגיע למבנה ובוחן אותו בצורה יסודית. בתום הבדיקה קובע איש המקצוע איך חודרים המים לקירות ולמבנה. בנוסף, הוא קובע גם את ההשפעה האפשרית של חדירת המים על המבנה והיציבות שלו.
  2. תיקון: בשלב הבא מבוצעים תיקונים בקירות, ובכלל זה בקירות החיצוניים של המבנה. 
  3. איטום: בתום פעולת התיקון מתבצעת פעולת האיטום של המבנה פעולות האיטום כאמור כוללות איטום תקרות באמצעות זפת, יריעות ביטומניות, איטום אקרילי ועוד מגוון סוגי איטום אחרים.

איך למצוא אנשי מקצוע לביצוע איטום

איטום מבנה כלשהו הינו עבודה הדורשת מקצועיות ויעילות. לכן, לפני שמתחילים לתור אחרי חברות איטום, כדאי לבצע במבנה בדיקה יסודית. צריך לבדוק את המהימנות והיציבות של האיטום ושל סוג העבודה שיהיה על המומחים לאיטום לבצע. חשוב לבדוק את העבודות הללו לאורך זמן ולוודא כי איטום קירות המבנה בוצע ללא דופי ובצורה מקצועית. אתרי אינטרנט שונים ובלוגים מובילים בתחום הבנייה מכילים שמות של קבלני איטום ומומחים, שיכולים לפתור מגוון רחב של בעיות.  

אם אתם רוצים לבצע איטום נגד חדירת מי גשמים, אתם בהחלט במקום הנכון. צרו קשר כבר כעת, והמומחים לאיטום של חמד הנדסה ואיטום יבצעו עבורכם בחפץ לב את עבודות האיטום, השיקום והשבת המבנה לקדמותו.