כל מה שצריך לדעת על יועץ איטום

אחת הבעיות השכיחות ביותר בתחזוקת הבתים בישראל היא בעיית רטיבות, הנגרמת מכשלים שונים במערכת האיטום הביתית. נושא האיטום מקבל התייחסות פחותה משאר הנושאים המלווים את הבנייה הזוכים לתשומת לב ומקצועיות מירבית. מצב זה נגרם ממזג האויר הישראלי, שאינו נחשב לקשה בחורף אך למרות זאת ואולי לכן מתעוררות פעמים רבות בעיות רטיבות – כי גם אצלנו, בכל זאת, ישנו חורף.

בעיות רטיבות נגרמות כתוצאה מאיטום לא מספק או לא תקין בחיבורים של המבנה. כתוצאה מכך עלולות להיגרם נזילות, רטיבות וכתמי עובש שגורמים לנזקים נוספים ארוכי טווח במבנה. עלות תיקון הנזקים ותחזוקה שוטפת של מבנה שלא אטום באופן תקני עלול להיות גבוה בהרבה מהעלות הראשונית של איטום מקצועי על ידי קבלן איטום מוסמך.

כל מה שצריך לדעת על יועץ איטום

מה תפקידו של יועץ האיטום?

יועץ איטום מורשה הוא יועץ איטום בעל רישיון ממכון התקנים הישראלי. רישיון כזה משיגים לאחר הסמכה בת כמה חודשים, במהלכם לומדים יועצי האיטום כיצד להכין מבנים לאיטום, לאתר נזילות, איטום חדרים רטובים (מטבחים, אמבטיות ושירותים), מרתפים, עבודה פרקטית עם מד לחות וגם נושאים תיאורטיים כמו חוקי תכנון ובנייה החיוניים למהלך העבודה. 

בטרם תתחילו את ההתקשרות ומהלך העבודה עם יועץ האיטום שבחרתם, בקשו לוודא כי הוא מקצועי ומוסמך לביצוע העבודה. רבים עובדים בתחום האיטום מבלי שיש להם את ההשכלה וההסמכה הנדרשות לכך, מה שמוביל לכשלים באיטום שייאלצו אתכם להתמודד עם רטיבויות ונזילות בכל חורף מחדש.

תפקידו של יועץ האיטום ללוות את פרוייקט הבנייה מהשלבים הראשוניים שלו בשיתוף פעולה עם בעלי המקצוע האחרים, ולספק לכם מפרט טכני וכתב כמויות לאיטום. ככל שיהיה ליועץ האיטום ידע מקיף יותר בשאר תחומי ההנדסה והבנייה כך הוא יוכל להביא פתרונות מקיפים, בטיחותיים יותר וכאלו שיחזיקו מעמד לשנים רבות וימנעו נזקי איטום כליל. הקפידו לשלב יועץ איטום במהלך התכנון והפרידו את עבודת האיטום מעבודתו של הקבלן הכללי. זה יעלה לכם בהוצאה נוספת בעלויות הבנייה אבל לטווח הרחוק ההוצאה הזו משתלמת בהחלט. במקרים של כשלים מובנים יועץ האיטום יידע לזהות את מקור הבעיה באמצעות הידע, הניסיון והמיכשור הטכנולוגי שברשותו ולספק תכנית מפורטת לאיטום תקני.

במקרה של קניית דירה יד שנייה תוכלו להיעזר ביועץ איטום שיבדוק את הדירה וייתן חוות דעת מקצועית על טיב האיטום שלה. תפקיד נוסף שממלא יועץ איטום – הוא לתת חוות מקצועית בעת סכסוך משפטי. כאמור לעיל, רטיבויות ונזילות הם הבעיה הנפוצה ביותר בתחזוקת בתים בישראל, ומטבע הדברים תביעות רבות מוגשות בנושא זה בבתי המשפט.

יועצי האיטום של חמד הנדסה ואיטום

בהזמנת עבודת איטום דרכנו תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי תקבלו את השירות המקיף והמקצועי ביותר לבעיה שלכם. אנו מקפידים כי כל העובדים בחברה יהיו מוסמכים ומקצועיים ודואגים להתעדכן בכל החידושים הטכנולוגיים בעולם האיטום בתדירות גבוהה, מה שמאפשר לנו להשתמש במכשור ושיטות בחזית הטכנולוגיה בתחום כדי לתת את הפתרון המושלם לכל לקוח בכל סדר גודל.

אנו מבצעים עבודות איטום בגובה באמצעות סנפלינג, מה שהופך את תהליך האיטום לחסכוני ובטיחותי יותר. בעבודות איתור נזילות נשתמש באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר כדי למנוע את הצורך לשבור או לחצוב בקירות – תהליך איתור הנזילה יתבצע ללא כל מגע בקירות כך שתקבלו עבודה מקצועית ללא עלויות נלוות של תיקון הנזקים. יועצי האיטום שלנו יביאו לכם את פתרונות האיטום המתקדמים והמותאמים ביותר עבורכם, במהלך הבנייה או בתהליך שיקום ושדרוג מבנה קיים.