שיקום מבנים

על אף שישראל נמצאת בתנופת בניה אדירה וכיום היא משופעת בבניינים מודרניים ומתקדמים, ישנן שכונות שלמות שנבנו לפני עשורים רבים ובהן בניינים מיושנים הדורשים טיפול מקיף. בניין ישן אינו רק בלתי נעים לעין ובעל איכות וערך ירודים, הוא עשוי להוות סכנה בטיחותית ולכן, שיקום מבנים הוא צעד קריטי על מנת להפוך את הבניין שוב לראוי לשימוש.

בין אם מדובר במבנה מיושן ומוזנח או במבנה מסוכן ממש, צוות חמד הנדסה ואיטום עומד לרשותך ויסייע לך להניע תהליך שיקומי בסטנדרטים הגבוהים ביותר כדי להשיב את הבניין שלך לימי הזוהר שלו. הניסיון רב השנים שלנו בשיקום מבנים מסוכנים עומד לרשותך ויסייע לך להתמודד עם כל צו שיוטל עליך על ידי הרשות המקומית על הצד הטוב ביותר.

שיקום מבנים

מהם היתרונות בשיקום מבנים?

בעלי נכסים רבים פונים אל אנשי מקצוע על מנת לשקם את המבנה שלהם. אין על כך כל פלא, שכן צעד זה טומן בחובו יתרונות בולטים רבים.

  • הבניין המחודש מספק ערך מוסף ואיכות חיים משופרת לכלל המשתמשים בו
  • ערך הנכס עשוי לעלות באופן משמעותי לאחר השיקום
  • ככל שמדובר במבנה מסוכן, התאמת הבניין לתקני הבניה העדכניים תאפשר להאריך את חיי הבניין ולמנוע את הריסתו על ידי גורמי הפיקוח.
  • ככל שמדובר במבנה מוזנח שאינו ראוי עוד למגורים, תהליך שיקום מבנים יאפשר לך לעשות בו שימושים חדשים ולהפיק ממנו רווח שעד כה לא היה זמין.

כבר שנים שישראל נמצאת בגל של התחדשות עירונית בהיקפים אדירים. בעוד שבמקרים מסוימים נהרסים בניינים ישנים ותחתיהם נבנים חדשים, ישנם לא מעט מקרים בהם תהליך השיקום מספיק כדי ליצור בניין לתפארת ובעל ערך נדל"ן גבוה.

מתי נדרש שיקום למבנה?

ישנם כמה וכמה תרחישים בהם שיקום מבנים יהיה נחוץ. נציין כאן את הבולטים ביותר שביניהם:

פעולת תחזוקה לשימור מצב הבניין

כדי לשמור על המבנה במצב טוב, ניתן לבצע עבודות שיקום שונות על מנת לעצור את תהליך ההתדרדרות וההזנחה. כך למשל, חדירת רטיבות ותהליכי התפוררות בבטון עשויים לדרוש שיקום בטון או החלפת האיטום. פעולה זו תאפשר לבניין לעמוד עוד שנים רבות ולך לשמר את ערך הנכס וליישר קו עם סטנדרטים חדשים בתחום הבניה.

שיפור אסתטי

במקרים אחרים, מטרתו העיקרית של השיקום היא למען רווחת הדיירים והעלאת ערך הנכס. במקרים אלו, השיקום יתמקד בעיקר בהיבט האסתטי ויכלול עבודות טיח וצבע, הוספת חיפוי חדשני ונעים לעין, חידוש האיטום ואלמנטים אסתטיים רבים אחרים.

סכנה בטיחותית

במקרים רבים מאוד, אמנם, הצורך בשיקום מבנים אינו נובע רק מרצון לגיטימי בשיפור איכות המבנה, אלא כתוצאה מהתערבות הרשויות והכרזת הבניין כמבנה מסוכן. ככל שימצא גורם מפקח לנכון להאמין כי בניין שהוזנח במשך שנים הפך למסוכן עבור דייריו, תוציא הרשות המקומית צו מבנה מסוכן ואם לא נטפל בו כיאות, עשוי הבניין להיות מועמד להריסה. במקרים כמו אלו, יהיה עליך להסתייע בחברה המתמחה בשיקום מבנים מסוכנים שתסייע לך להפוך את המבנה לראוי שוב למגורים.

כיצד מתבצע שיקום מבנים מסוכנים?

בשלב הראשוני ביותר, יבחן איש המקצוע שלך את המבנה ויעריך את היקף הנזק החל בו. לאחר עריכת דו"ח מקיף של כלל הנזקים, תגובש תוכנית פעולה מקיפה שבסופה ניתן יהיה להפוך בניין שהוגדר כמבנה מסוכן לכזה שיעמוד בכל התקנים העדכניים ביותר לבנייה בטוחה. ברוב המקרים, יכלול תהליך שיקום מבנים למבנה מסוכן שיקום של רכיבי הבטון ברמת היסודות, כולל המעטפת ועמודי התמיכה ויבוצע חיזוק מקיף של חלקים אלו.

תהליך השיקום דורש התערבות מקצועית

חיזוק יסודות בניין הוא תהליך מורכב ויש לבצעו עם אנשי מקצוע בעלי הכשרה מקיפה וידע מקצועי רב. לאורך השנים, ליווה צוות המהנדסים של חמד הנדסה ואיטום בעלי נכסים רבים וסייע להם להעריך נכונה את העבודה הנדרשת וסייע להם לבצע אותה באופן המקצועי והאמין ביותר. צוות נרחב של אנשי מקצוע ילווה אותך לאורך כל תהליך השיקום ויסייע לך להפיק את המרב מהמבנה שלך, מבלי לשאת בקנסות כבדים או להסתכן בצו הריסה.

רוצה ללמוד עוד על התהליך ולקבל הצעת מחיר משתלמת? כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו באתר ואנו נחזור אליך בהקדם עם כל המידע.