חיזוק אריחים

בבנייני מגורים וחללים מסחריים כאחד, הנראות של חזיתות הבניין קובעת במידה רבה את הרושם הראשוני שיחוו כל העוברים על פניו. במקרים רבים, איכות החיפויים היא חלק מהתדמית של המבנה כולו וכדי לשמור על נראות מכובדת ואיכותית, חשוב שנתחזק היטב את אריחי החיפוי. לעתים קרובות, עשויים אריחי שיש בבניין להתרופף ולהוות מפגע אסתטי וסיכון בטיחותי. כדי לשמור על חזית הבניין, חשוב שנפנה לאיש מקצוע המתמחה בחיזוק אריחים.

חמד הנדסה ואיטום מתמחים בחיזוק אריחי שיש ויסייעו לך לשמור על חיפויי הבניין שלך חזקים, מוקפדים וללא סיכונים מיותרים. הניסיון רב השנים שלנו בתחום פתרונות ההנדסה עומד לרשותך בכל פרויקט ומלווה אותך עד לסיומו על הצד הטוב ביותר.

חיזוק אריחים מבנה משרדים

מדוע חשוב לבצע חיזוק אריחים בבניין?

בשנים האחרונות, חיפויי השיש נעשים נפוצים מאוד בבניינים גבוהים. לאורך השנים, אמנם, עשויים אריחים אלו להתרופף ולצנוח מהבניין. התופעה נובעת מכמה סיבות:

  • בלאי טבעי – כתוצאה מכוח המשיכה וחשיפה לנזקי מזג האוויר
  • עבודה רשלנית – כמו שימוש בחומרי הדבקה מאיכות ירודה, למשל
  • שחיקת החזית – בלאי טבעי וחלחול רטיבות עשוי לגרום להתפוררות החומר שתחת האריחים וכתוצאה מכך לנפילתם

יהיו הסיבות לכך אשר יהיו, חיזוק אריחי שיש הוא פתרון חיוני. אלו כמה מהסיבות העיקריות לחשיבותו הרבה של חיזוק אריחים בבניין.

שמירה על נראות המבנה

אריחים חסרים בחזית הבניין משווים לה מראה מוזנח ועשויים להפחית את ערך הנכס באופן משמעותי. ככל שמדובר בנכס מסחרי, הנראות הירודה עשויה לפגוע גם בתדמית העסק. לכן, מומלץ לבצע חיזוק אריחים בבניין כדי לשמור על נראותו.

שמירה על איכות המבנה

לחיפויים אין רק תפקיד אסתטי. אריחי השיש מגוננים על חזית הבניין מפני שחיקה ורטיבות. חיפוי השיש מספק שכבת הגנה נוספת ומונע מלחות הבאה מן הים ומנזקי מזג האוויר לפגום בבטון ובקונסטרוקציית המתכת של הבניין. לכן, חיזוק אריחי שיש הוא חיוני כדי לשמור על מעטפת הבניין כולה.

מניעת סיכון בטיחותי קריטי

אריח שיש הצונח מקומה גבוהה עשוי להוות סכנת מוות ברורה ומידית. צניחת האריחים אינה תמיד צפויה ועשויה לפגוע בעוברים ושבים ללא אזהרה מוקדמת. במובן הזה, חיזוק אריחים בבניין עשוי אפילו להציל חיים.

כיצד מתבצע חיזוק אריחים?

ישנן מספר דרכים עיקריות לחיזוק אריחים בבניין כדי למנוע את נפילתם. כאן נמנה כמה מהנפוצות והיעילות ביותר:

  • עיגון האריחים – באמצעות הברגות או התקני נירוסטה ייעודיים.
  • הצמדה במלט או בטיט.
  • הדבקה בחומר הדבקה ייעודי לאריחי שיש.

באיזו שיטה מומלץ להשתמש?

בסופו של דבר, השיטה המועדפת תלויה במידה רבה בסוג מעטפת הבניין והעדפותיו של הקבלן מולו נעבוד. לכל אחת משיטות חיזוק האריחים יתרונות וחסרונות וככל שנקבל ייעוץ מקיף מאיש המקצוע שלנו וניחשף לכל השיקולים, נוכל לקבל החלטה ראויה יותר.

חיזוק אריחים בגובה

כדי לחזק אריחים בקומות העליונות בבניין, יהיה עלינו לעשות שימוש באמצעים מיוחדים. לרוב, עומדות לפנינו שלוש שיטות עיקריות לחיזוק אריחים בגובה.

  • התקנת פיגומים – הצמדת פיגומים ייעודיים לחזית הבניין על מנת שישמשו כמשטח עמידה יציב עבור העובדים בעת חיזוק האריחים.
  • פתרונות הרמה – עבודה על מנוף עם סל הרמה או באמצעות במות ייעודיות.
  • סנפלינג – עובדים שעברו הכשרה בחיזוק אריחים בגובה באמצעות ציוד סנפלינג יוכלו לבצע את עבודות החיזוק על ידי השתלשלות מחבלים מיוחדים.

חיזוק האריחים באמצעות סנפלינג נחשב לתהליך הבטוח והמשתלם ביותר כלכלית ומאפשר מרחב פעולה גמיש ונוח עבור העובדים. בנוסף, היעדר הפיגומים ופתרונות ההרמה במתחם מאפשר עבודה שקטה ונוחה במינימום הפרעות לכלל המשתמשים בבניין. ככל שיעלה בידך להסתייע באיש מקצוע המעסיק עובדים שעברו הכשרה מקיפה בעבודה בגובה עם ציוד סנפלינג, מדובר ביתרון משמעותי.

חיזוק האריחים בבניין שלך עם מומחים מובילים בתחומם

צוות חמד הנדסה ואיטום מעמיד לרשותך שנות ניסיון רבות והכשרה מקצועית מקיפה. כשצוות העובדים שלך עבר הכשרה בביצוע העבודות בסנפלינג ומיומן בשיטות ההדבקה והעיגון המתקדמות והאמינות ביותר, יש לך את הביטחון שהבניין שלך בידיים טובות והתהליך יעבור במהירות וביעילות.

רוצה ללמוד עוד על תהליך חיזוק האריחים בבניין שלך? אנו מזמינים אותך להשאיר פרטיך באתר עוד היום ואחד מנציגינו יחזור אליך עם כל המידע ויסייע לך לקבל את המענה המקצועי המתאים ביותר לצרכים שלך.