איטום מרפסת

אין הרבה דברים שמשדרים איכות חיים ושלווה כמו מרפסת מרווחת ומאובזרת. עם מרפסת ניתן ליהנות מכל היתרונות של האוויר הפתוח ביום יפה מבלי לעזוב את הבית. מגידול גינת ירק או תבלינים ועד לאירוח כל היקרים לנו, המרפסת מביאה איתה מגוון רחב של שימושים לכל דיירי הבית. עם זאת, כשהמרפסות אינן אטומות כראוי, עשויים להתלוות ליתרונות המרפסת שלל אתגרים. מי גשמים שיילכדו תחת ריצוף המרפסת או יחלחלו אל המבנה עשויים להסב נזק בלתי הפיך למרפסת ולפגוע בנראות בבטיחות השימוש בה. לכן, איטום מרפסת אמין ומקצועי הוא המפתח לחוויית שימוש גבוהה לאורך שנים. בין אם מדובר באיטום מרפסת מרוצפת או בליווי מקצועי בבניה הראשונית, חמד הנדסה ואיטום הם הכתובת המקצועית האידיאלית שלך. עם שנים של ניסיון בתחום האיטום והקפדה על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר, אנו ממשיכים להוביל את התחום בישראל.

כיצד מבצעת איטום מרפסת?

ישנן שלל שיטות לאיטום מרפסת מרוצפת, אך לא כולן יספקו לך את אותן תוצאות. חשוב שנזכור, כשזה מגיע למשימות כמו איטום, הדרך הזולה ביותר עשויה להתגלות בחלוף הזמן כיקרה ביותר. אלו כמה מהשיטות הנפוצות ביותר לאטום מרפסת באופן מקצועי.

פירוק הריצוף והרכבתו מחדש לאחר איטום

זוהי ללא ספק השיטה המעמיקה ביותר והיא תספק את התוצאות ברמה הגבוהה ביותר. על אף שעלויות התהליך הן מהגבוהות יותר, סביר מאוד להניח שבטווח הארוך נוכל לחסוך הון בעלויות תחזוקה ונזקים מיותרים.

ראשית, נפרק את כל אריחי הריצוף במרפסת ונגרד את חומר ההדבקה שתחתיהם. לאחר שנייבש היטב את כל שאריות המים שנצברו תחת הריצוף, נניח שכבת איטום איכותית ועל גביה תרוצף המרפסת מחדש. בשיטה זו, אנו מוודאים כי כל טיפת רטיבות שנצברה במרפסת, תוסר באופן יסודי. משמעות הדבר בפועל היא שאנו מבטיחים כי המרפסת תהיה עמידה בפני דליפות וחלחולי מים למשך עשר שנים לפחות. מאחר ומדובר בתהליך מורכב הכולל פירוק, הנחת ריצוף, שאיבת מים ועבודות האיטום כמובן, העלויות הן בהתאם. ככל שיש לך את התקציב לכך, זוהי ללא ספק השיטה המומלצת ומציעה פתרון ארוך טווח.

איטום על הריצוף הקיים

מאחר ותהליך פירוק הריצוף הוא אחד הרכיבים היקרים ביותר בשיטת האיטום הראשונה, קיימת אפשרות זולה ומהירה יותר. במקום לפרק את האריחים, ניתן להניח שכבת איטום חדשה על הריצוף הקיים ועליו להניח אריחים חדשים. עם זאת, חשוב שנזכור כי שיטה זו אינה מתאימה לכל מרפסת. לפני ביצוע העבודות, חשוב להסתייע בייעוץ מקצועי ולוודא כי המרפסת תוכל לשאת את משקל שתי שכבות הריצוף. בנוסף חשוב שניקח בחשבון כי מדובר בפתרון חלקי בלבד, שכן חלק ניכר מהרטיבות יישאר מתחת לשכבה הראשונה ועשוי להמשיך ולהסב נזקים שבסופו של דבר נצטרך לתת להם מענה.

הנחת איטום בין המרצפות

זוהי השיטה הזולה ביותר, אך החיסכון שנהנה ממנו היום עלול לעלות לנו ביוקר בהמשך הדרך, בשיטה זהו, פותחים את המרווחים שבין האריחים וממלאים אותם מחדש ברובה אקרילית איכותית וחומר איטום ייעודי. שיטה זו אמנם עשויה למנוע חדירת מים נוספים, אך אנו למעשה לא מבצעים שום פעולה מתקנת שתטפל בנוזלים הקיימים. לאחר שנים ספורות, ולעתים אפילו תוך שנה אחת בלבד, נצטרך למצוא פתרון חדש.

באילו חומרים נשתמש לאיטום מרפסת מרוצפת?

כדי להבטיח איטום מרפסת חזק ואמין, אנו מניחים שכבת פריימר ועל גביה מניחים יריעות ביטומניות איכותיות. לאיטום מרפסות מקצועי, יש לעשות שימוש אך ורק ביריעות אלו. שימוש בחומרים אקריליים או זפת אינם מציעים מענה אמין ולא מומלץ לעשות בהם שימוש.

 

איטום מרפסת מרוצפת עושים עם מומחים

המרפסת היא נכס יקר ערך בבית שלך וחשוב שנשמור עליה היטב. כדי לוודא שעבודות האיטום שלך יחזיקו לאורך שנים, שווה להשקיע במענה מקצועי ואמין. חמד הנדסה ואיטום מעמידה לרשותך צוות מנוסה ומיומן המתחייב לעבודה במקצועיות בלתי מתפשרת. לאורך כל הפרויקט שלך, נספק לך ליווי מקצועי ונעשה שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר. ההשקעה החד פעמית תאפשר לך ליהנות מהרבה יותר מאיטום איכותי, היא תעניק לך שקט נפשי הנובע מהידיעה שהמרפסת שלך עמידה בפני רטיבות למשך שנים.

לפרטים נוספים על מגוון השירותים הזמינים עבורך, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום באתר ואחד מנציגינו יחזור אליך בהקדם.