שיקום בטון

בשנים האחרונות, המודעות לטכניקות בניה איכותיות ואמינות הולכת ומעמיקה. כתוצאה מכך, מבנים רבים שנבנו בטכניקות בלתי מקצועיות ועם בטון מאיכות ירודה, עוברים תהליכי שיקום. כיום, שיקום בטונים נחשב לאחד האלמנטים החשובים והמרכזיים ביותר בכך תהליך שיפוץ בניין מעמיק ומאפשר להאריך את חיי הבניין וליצור חוסן רק ערך שיאפשר לבניין לעמוד בפני אסונות טבע ופגעי הזמן.

חמד הנדסה ואיטום מספקת שירותי שיקום בטון לבניינים שנים רבות ומעמידה לרשות לקוחותיה צוות מיומן ומוכשר בעל ניסיון רב בתחום שיאפשר לך לחדש את הבניין שלך מן היסוד.

שיקום בטון

מה כולל שיקום בטונים?

שיקום בטון כולל בתוכו מגוון רחב של עבודות שנועדו לחדש את רכיבי הבטון העוברים תהליכי התפוררות ואת רכיבי הקונסטרוקציה שאוכלו על ידי קורוזיה. לעתים קרובות, חלחול רטיבות ולחות אל עומד היסודות עשוי לגרום לפגיעה קשה ברכיבי הבטון עד להתפרקות ובמקרים כמו אלו, חשוב לבצע תהליך שיקומי כדי לחזק את הבניין.

מה גורם להתפוררות הבטון?

התדרדרות הבטון אינה תלויה רק בבלאי טבעי ובמבחן הזמן. ישנם גורמים חיצוניים רבים שעשויים להחליש את רכיבי היסודות ולעורר צורך בתהליך שיקום בטונים. אלו כמה מהתהליכים שעשויים להאיץ משמעותית את התהליך.

  • בניינים הנמצאים בקרבת מפעלי כימיקלים מאכלים נמצאים בסיכון משמעותי. חשיפה לאדי הכימיקלים עשויה לגרום להיחלשות הבטון.
  • מבנים בסביבה אורבנית צפופה חשופים לעשן מכוניות ושאר גזי חממה שעשויים להאיץ את תהליך ההתפוררות.
  • בניינים בעלי חזיתות הפונות לקו החוף חשופים למי מלח המאכלים את הבטון בחלוף הזמן.
  • איטום לקוי – אחת הסיבות העיקריות לנזקים לבטון ולקונסטרוקציה היא חדירה לחות אל עומק היסודות. לרוב, הדבר נובע מביצוע איטום בלתי שלם, רשלני או מחומרי גלם ירודים. במקרים מסוימים, עשוי קבלן הבניין לוותר על איטום קורות היסוד ובמקרים אלו עשויה רטיבות לחלחל אל הקומות התחתונות בנקודות החיבור עם הקיר ולהתחיל לאכל את הבטון.
  • כשלים בבניה – שימוש בקונסטרוקציה או בטון מאיכות ירודה בעת הנחת היסודות עשוי לגרום בחלוף הזמן לתהליכי התפוררות מואצים. על אף תקני האיכות הרבים כיום, מדובר עדיין בתופעה נפוצה למדי.

כי לעצור את התהליך המסוכן, מציעה חברת חמד הנדסה ואיטום טווח רחב של שירותים המגובים בידע מקצועי רחב יריעה שנקנה בשנים רבות של ליווי פרויקטים. יחד, נסייע לך לשקם את הבניין.

כיצד מתבצע שיקום בטון?

ככלל, תהליך שיקום בטונים כולל את השלבים הבאים:

עבודות ההכנה על האזור המטופל

ראשית, אנשי הצוות חוצבים בבטון הפגוע ומסירים חלקים מתפוררים עד שנותר בסיס חזק ויציב עליו ניתן יהיה לבצע את עבודת השיקום ללא חשש. בנוסף, נחשפת הקונסטרוקציה על מנת שניתן יהיה לטפל גם בה והחלודה משויפת עד לחשיפת שכבה נקיה. במקרים מסוימים, יהיה צורך בהחלפת חלק ממתכת הקונסטרוקציה.

ניקוי הבטון ויישום שכבת הגנה

ראשית, יישטף הבטון במים מתוקים כדי להסיר מלחים וכימיקלים מאכלים אחרים. לאחר מכן, ייעשה שימוש בחומר מעכב קורוזיה ובשכבת פריימר שיאריכו את חיי הבטון והקונסטרוקציה בהמשך הדרך.

טילוא הבטון

בשלב זה, ימולאו הפערים שנחשפו בבטון מועשר באגרגטים ופולימרים שיאפשר עמידות גבוהה יותר. לרוב, ייעשה המילוי של השבר בצורה קפדנית בחומרי השיקום הייעודיים. לאחר מכן, יצופה הבטון בשכבת טיח וצבע או חיפויים בהתאם לצרכים הייחודיים של הלקוח.

כיצד נדע האם הבניין זקוק לשיקום בטוח

ברוב המקרים, נבחין בסימנים גלויים לעין:

  • סדקים בעמודי הבניין
  • ברזלים חשופים במעטפת הבניין
  • סימני התפוררות בבטון

לעתים קרובות, תהליכי התפוררות אלו עשויים להוות סכנה ממשית. ככל שהבטון נחלש, כך הבניין נעשה פחות יציב ואם מצב זה לא יטופל, עשוי הדבר להסתיים בקריסתו המוחלטת של הבניין.

מומחים מובילים בתחום שיקום הבטון

כפי שראינו, שיקום בטונים הוא תהליך מורכב ובעל חשיבות מכרעת ויש לבצעו בסיוע אנשי מקצוע מיומנים. הניסיון רב השנים של חברתנו בתחום ההנדסה עם דגש על תחום האיטום ועבודות הבטון מאפשר לנו לייעד עבורך פתרונות מתקדמים וחכמים ולסייע לך להאריך את חיי הבניין שלך. עם חומרי הגלם הטובים ביותר בשוק וצוות מיומן שמחויב למקצועיות בלתי מתפשרת, אנו מסייעים לך להוביל את הפרויקט שלך להצלחה.

לפרטים נוספים, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר עוד היום ואחד מנציגינו יחזור אליך בהקדם.