מרזבים

החורף מתקרב? חשוב שניערך אליו כראוי ונייעד עבור גג הבניין שלנו את פתרונות הניקוז היעילים ביותר. צוות חמד הנדסה ואיטום מעמידים לרשותך טווח רחב של שירותי תיקון מרזבים עבור הבניין שלך. כדי להימנע מנזקים לגג ולסביבתו ושמירה מרבית על האיטום שלך, אנו מציעים לך את הפתרונות החדשניים והאיכותיים ביותר להתקנת מרזבים ותחזוקתם השוטפת ולאיטום מרזבים שיבטיח שימוש אופטימלי בהם. לכל סוגי הגגות והמרזבים, אנו מספקים לך מענה מקצועי בהתאמה אישית גבוהה ועם ייעוץ המגובה בידע רב המלווה אותך לאורך כל שלבי הפרויקט.

מדוע התקנת מרזבים היא כה חשובה?

המרזב הוא אלמנט בעל חשיבות רבה לבניין שלך. תפקידו העיקרי הוא לנקז מים המצטברים על הגג כדי למנוע הצפות. ניקוז מבוקר של מי הגשמים מהגג הוא קריטי עקב כמה סיבות:

  • הצפות מים על הגג עשויות לחלחל דרך האיטום על תקרות הבניין ולגרום לנזקי מים חמורים לצבע, לטיח ולתשתיות.
  • כשמדובר בגג העשוי מחומר רך יחסית, הצטברות של מי גשמים רבים עשויה לגרום לנזקי מבנה ולקריסות גגות.
  • גג שיעלה על גדותיו יגרום לזליגת מים בכמויות גדולות אל החצר שתחת הבניין. כמויות מים בלתי מבוקרות הנופלות מגובה רב עלולות לפגוע בעוברים ושבים, להזיק לצמחיה ואפילו להציף את יסודות הבניין.

לכן, התקנת מרזבים איכותיים בבניין שלך היא בעלת חשיבות אין ערוך לשימוש בטוח ושמירה על איכות החיים.

התקנת מרזבים – מה חשוב לדעת?

בבואנו להתקין מרזבים חדשים בבניין, עומדות בפנינו מספר אפשרויות.

סוג המרזב

קיימים שני סוגי מרזבים עיקריים:

  • מרזב חיצוני – המרזב המסורתי המוצמד לסף הגג ומוביל את המים אל תחתית הבניין דרך צינורות או תעלות ייעודיות.
  • מרזב פנימי – נפוץ יותר בבניינים המודרניים. לרוב, מדובר במתקן בטון עם ציפוי פלסטי פנימי המתחיל מחלקו הפנימי של הגג ועובר דרך הבניין. מאחר ומדובר במרזב הסמוי לחלוטין בתוך הבניין, הוא מוגן בהרבה מפני נזקי הסביבה. עם זאת, תיקון מרזב פנימי עשוי להיות מורכב יותר.

חומר הגלם ממנו עשוי המרזב

מרזבים עשויים להיות עשויים ממגוון חומרים.

  • אלומיניום – עמיד בפני גורמי הסביבה, בעל עלויות ייצור והתקנה זולות, קל משקל ואינו מחליד.
  • פלסטיק – מגיע במגוון רחב של גוונים וניתן להרכבה באופן עצמאי. עם זאת, מדובר בחומר שביר ונשחק בקלות וייתכן מאוד שניאלץ להחליפם לעתים קרובות. לכן, התקנת מרזבים מפלסטיק אינה מומלצת לרוב.
  • פח מגולוון – מחזיק לאורך שנים רבות.

הסוואת המרזב

לעתים, בוחרים בעלי הבניין ליצור חיפוי שיסתיר את המרזב מטעמים אסתטיים. ניתן לשלב במרזב חיפוי רעפים, עץ, אבן או כל חומר גלם אחר שישתלב היטב בחזית הבניין.

כיצד מתבצע תיקון מרזבים?

ברוב הבניינים כיום קיימים מרזבים המחזיקים לאורך שנים רבות. עם זאת, בחלוף הזמן עשויים המרזבים להיסתם. פסולת, חול, עלים יבשים, הפרשות בעלי חיים או קיני ציפורים עשויים להישטף עם מי הגשם ולסתום את המרזב. בסופו של דבר, עשוי הדבר לגרום להצפה בגג ולכן חשוב לפנות במהרה לגורם מקצועי המתמחה בתיקון מרזבים.

תיקון מרזב חיצוני הוא לרוב פשוט מאוד, כל שנדרש לעשות הוא רק לגרוף את הלכלוך מהמרזב או לשטוף אותו בלחץ מים חזק. ברוב המקרים, זהו כל הפתרון שיידרש ולעתים קרובות איש תחזוקה מן השורה יוכל לעשות זאת מבלי להסתייע במומחי תיקון מרזבים. כמובן שכשמדובר בשברים או נזקים פיזיים למרזב, או כשנדרש איטום מרזבים, נזדקק לסיוע מקצועי.

עם זאת, תיקון מרזב פנימי עשוי להיות מאתגר יותר. כעיקרון, עד לאחרונה תיקון מרזבים פנימיים נחשב כמשימה בלתי אפשרית וכשהמרזב הפנימי היה מתקלקל, היו פשוט מתקינים בבניין מרזב חיצוני שיחליף אותו. עם זאת, טכניקות חדשניות מאפשרות כיום לבצע תיקון מרזב פנימי. מומחי חמד הנדסה ואיטום מספקים שירותי תיקון מרזב פנימי ויסייעו לך להשיב את המרזב הפנימי לקדמותו ומבלי להזדקק להתקנת מרזבים חיצוניים שלא לצורך.

מה כולל איטום מרזבים?

כדי להבטיח שהניקוז יבוצע כראוי, לא מספיק רק להתקין את המרזב. ליווי של מומחה לאיטום מרזבים יאפשר לך להבטיח כי המרזב מוצב בשיפוע ראוי לניקוז אופטימלי וכי האיטום סביבו יציב וחזק כדי למנוע חלחול מים אל מבנה הבניין.

למידע נוסף על איטום מרזבים וכלל שירותי התחזוקה למערכת הניקוז, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו כעת באתר.