איתור נזילות

נזילת מים במבנה שלך מהווה הרבה יותר מאי נעימות רגעית. ככל שנאפשר לבעיה להימשך ללא לתת לה מענה לאורך זמן, אנו עשויים להתמודד עם נזקים שיהיה קשה מאוד לתקנם. לכן, עם הסימנים הראשונים לדליפה, חשוב שנפנה למומחי איתור נזילות מים שיאפשרו לנו לזהות את מקור הנזילה ולייעד לה פתרון מהיר ויעיל. תגובה מהירה ומדויקת תאפשר לך לחסוך הון, זמן יקר ותסכולים לא מעטים בתיקונים מיותרים.

לאורך השנים, חמד הנדסה ואיטום מעמידה לרשות לקוחותיה טווח רחב של שירותי איתור נזילות המבוצעים על ידי מומחים מובילים בתחומם. בין אם מדובר באיתור נזילות בצנרת או בנזילות עקב פגמי איטום, יש לך מעטפת רחבה של שירותים שתאפשר לך לפתור את הבעיה על הצד הטוב ביותר.

מדוע כה חשוב להסתייע בשירותי איתור נזילות מים?

במקרים רבים, סימני הרטיבות הראשוניים שאנו רואים על פני השטח הם רק ביטוי זעיר ושטחי לבעיה עמוקה בהרבה שעשויה להסב נזקים אדירים למבנה. איתור רטיבות בזמן תאפשר לך להימנע מנזקים אלו המתפרשים על כל תחומי החיים ובעלי השלכות כבדות.

פגיעות בריאותיות

ישנם שלל גורמי מחלה המשגשגים בסביבות לחות. ככל שחלה נזילה בקירות המבנה, ייתכן מאוד שהמקום יהפוך כר פורה לשלל סוגי עובשים, ירוקת, פטריות וחיידקים. לעתים קרובות משהיינו רוצים להאמין, עשויים גורמים אלו להביא עמם שלל מצבים בריאותיים ומחלות כרוניות שייקח שנים לקשר אותם אל הלחות בקירות. ככל שמדובר בנזילות והצפות הנובעות ממערכת הביוב, הסיכון הבריאותי נעשה קריטי פי כמה.

ריחות רעים

איתור נזילות בצנרת המבנה שלנו יאפשר לנו למצוא את הפתרון שיפסיק את הריח הטחוב והבלתי נעים במבנה. לעתים קרובות, גורמת הלחות לריקבון ולשלל תהליכים המביאים עמם ניחוח מעופש. ריחות אלו עשויים לפגום משמעותית באיכות החיים ובשגרה היום-יומית וחשוב שנייעד להם פתרון.

נזקים לתשתיות הבניין

בין אם מדובר ברטיבות המחלחלת דרך הגג או המרפסת, או אם מדובר בפיצוץ בצנרת, מים מתפשטים במהירות. לפני שנספיק להבין מה קורה, הם יגיעו אל דלתות ומשקופים, למסגרות האלומיניום, לרכיבי האיטום ואפילו לקונסטרוקציית המתכת. אם לא נבצע איתור נזילות מים, הנזקים עשויים להיות רחבי היקף:

  • קילופים והתנפחויות בצבע ובטיח
  • סדקים ועיוותים במשקופי עץ
  • התפרקות איטום הקירות
  • החלדת קונסטרוקציית הבניין

סכנת התחשמלות

הצפות מים עשויות להגיע למכשירים חשמליים, לשקעים, לכבלים ולכלל רכיבי תשתית האלקטרוניקה בבניין. במקרה הטוב, הדבר יגרום לקצרים ובמקרים החמורים יותר, להתחשמלות קטלנית. במובן הזה, איתור רטיבות בזמן אינו רק מונע נזקים לרכוש, אלא עשוי להציל חיים ממש.

נזקים למוצרי טקסטיל ולרהיטים

בנוסף, ככל שנבצע איתור נזילות מים בזמן, נוכל למנוע נזקים לפריטי ערך שונים במבנה. הצפה כוללת של הבניין אינה מתחילה יש מאין. לעתים קרובות, הדברים מתחילים בטפטוף קל הנגרם מנזק עדין לצנרת שבסופו של דבר גורם לפיצוץ. על ידי איתור נזילות בצנרת מבעוד מועד, ניתן לבצע תיקונים פשוטים ומהירים ולמנוע נזק מורכב יותר. הצפה עשויה לפגוע בריפודים, שטיחים, חיפויי עץ ופריטי ריהוט ולהסב להם נזק בלתי הפיך.

כיצד נדע אם עלינו להסתייע בשירותי איתור רטיבות?

אלו כמה מהסימנים המקדימים שעשויים לעורר חשד:

  • עלייה חדה בחשבון המים ללא שינוי מהותי בצריכה.
  • מונה המים ממשיך לנוע גם לאחר שכל הברזים במבנה נסגרו.
  • סימנים גלויים כמו הופעת טיפות, קילופים בצבע או עובשים.

כדי למנוע נזקים עד כמה שניתן, חשוב שנפעל מהר. פניה למומחים לאיתור רטיבות תאפשר לך לטפל במפגע כשהוא עוד קטן וקל לניהול.

מגוון רחב של שיטות מתקדמות לאיתור רטיבות

אם בעבר איתור נזילות מים דרש גרימת נזק מקיף למבנה על ידי חציבה בקירות ושבירתם, הרי שהיום ניתן לבצע את האיתור ובמהירות באמצעים מתקדמים מבלי לפגוע כלל בקירות. על ידי שימוש במכשירי איתור מבוססי גז, שימוש בסיבים אופטיים המוחדרים אל הצנרת או עם מצלמות תרמיות, ניתן לסרוק את כלל הצנרת בקירות ולאתר את מקור נזקי המים בקלות חסרת תקדים.

לא משנה מהו מקור הנזילה שלך, אנו בחמד הנדסה ואיטום נשמח לסייע לך לייעד את הפתרון המהיר והיעיל ביותר לתקלה שלך ולחזור לשגרה במהירות. לפרטים נוספים ולהזמנת שירות, אנו זמינים עבורך כעת במרחק פניה אחת.