איטום קירות

לא רק את הרכב ואת הגוף צריך להכין לחורף, כדי לשמור המבנה שלך מפני נזקים אופייניים לעונה הרטובה, חשוב שניערך מראש. כולנו נתקלנו בתופעה הזו לפחות פעם אחת בחיים. עם הגשם הרציני הראשון, לפתע אנחנו מבחינים בבית בקילופי צבע, בכתמים צהבהבים או כהים על הטיח הלבן ובמקרים קיצוניים יותר, בטפטופי מים של ממש. חשוב שנבין, דליפות מים במבנה אינן מסתכמות רק בנזק אסתטי, הן עשויות להוות סכנה בריאותית של ממש. מינים רבים של טחב ועובש המתפתחים מרטיבות עלולים לגרום למחלות שייקח זמן לזהות את מקורן. בנוסף, הרטיבות עשויה להגיע אל תשתיות החשמל ולגרום לנזקים וסיכונים בטיחותיים. לכן, בכל מקרה בו איתרת סימני רטיבות בקירות, חשוב לא להתמהמה. יש לפנות במהירות למומחים לחברה המתמחה באיטום קירות פנימיים ולייעד פתרון מקצועי בהקדם.

איטום קירות

כיצד מתבצע איטום קירות פנימיים?

עם השנים, תשתיות הבית הולכות ונשחקות. כחלק מתהליך ההתיישנות הטבעי, גם האיטום בקירות הפנימיים מתפורר ונחלש ועם הזמן, מי הגשמים והלחות מתחילים לחדור אל עומק המבנה. כדי להבטיח שהנזקים לא יחמירו, חשוב לבצע איטום קירות בהקדם. לתוצאות אמינות וארוכות טווח, חמד הנדסה ואיטום מספקת לך שירותי איטום בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר ומאפשרת לך להחזיר את הבית למצב אופטימלי לקראת החורף המתקרב.

לרוב, כשנזהה את סימני הרטיבות במהלך החורף, יהיה כבר מאוחר מדי לבצע איטום קירות פנימיים. את עבודות האיטום, מומלץ לבצע במהלך ימי הקיץ, כאשר חם ויבש בחוץ. כך נוכל לאפשר לאיטום להתייבש ולהתגבש היטב ולהכין את הקירות לקראת החורף הבא.

ראשית, נתחיל בניקוי חלקי הקיר שניזוקו ממים. אנשי המקצוע שלנו יסייעו לך לאתר את מקור הרטיבות ויסירו באזור את הטיח כדי לחשוף את האיטום הפגום. לאחר מכן, ייחצב ויפורק כל האיטום שנפגע עד שייחשף קיר יבש, יציב וחזק שעל גביו ניתן יהיה להניח איטום חדש כראוי. לאחר מכן, יבוצע ניקוי יסודי של הקיר וככל שהתפתח עובש וטחב, גם חיטוי אינטנסיבי באמצעות חומר ייעודי.

לאחר שהקיר נוקה היטב ויובש ביסודיות, ניתן יהיה להתחיל בעבודות האיטום. ישנן דרכים רבות ומגוונות לבצע איטום קירות פנימיים ולרוב, החומר והטכניקה שייבחרו יהיו בהתאם לסוג הקיר ולצורך שיתעורר בשטח. לעתים, יידרש שימוש בציוד הזרקה או התזה ובמקרים אחרים, יהיה צורך באיטום סדקים וחורים בקירות לפני מילוי בחומר האיטום. לאחר מילוי חומר האיטום וייבושו באופן ייסודי, ישויף הקיר עד ליצירת קו אחיד וחלק. לבסוף כל, שנשאר הוא רק לבצע תיקון קוסמטי לקיר על ידי שכבת טיח וצבע חדשה.

נזקי מים מתחילים לרוב מבחוץ

חשוב שנזכור: ברוב המקרים, הסימנים הנראים לעין חושפים בפנינו רק את תחילתו של הסיפור. כל עוד לא מדובר בנזקי צנרת העוברת בקירות הפנימיים, סביר מאוד להניח שהרטיבות מגיעה ממקור חיצוני. לעתים, מדובר בקיר חיצוני ובמקרים אחרים הרטיבות נובעת מהגג או המרפסת. לכן, ברוב המקרים איטום קירות פנימיים לא יפתור את הבעיה במלואה. בחינה מקצועית מעמיקה של הנזק היא קריטית כדי להימנע מליקויים נוספים בעתיד. הצוות המקצועי שלנו יסייע לך להגיע אל שורש הבעיה ולהתאים מענה מקצועי מקיף שיטפל בכל הגורמים לרטיבות.

כמה מילים על איטום קירות פנימיים בחדר רטוב

על אף שבמקרים רבים הרטיבות מגיעה ממקור חיצוני, ישנם חדרים מסוימים בהם יהיה עלינו לספק מענה שישמור על הקירות גם מבפנים. חדרי מקלחת ושירותים ניחנים בלחות גבוהה ולעתים קרובות נתזי מים עשויים להגיע אל קירות החדר. לכן, חשוב שנקפיד על איטום איכותי שישולב לא רק בחלקו הפנימי של הקיר, אלא גם בגימור החיצוני. ישנם צבעים מיוחדים לחדרים רטובים שיאפשרו לך לשמור על הקירות בחדרים הרטובים שלך ללא נזקים, פטריות או עובשים.

 

מומחי האיטום שלנו זמינים עבורך תמיד

לקראת החורף הבא, אנו מזמינים אותך להסתייע בליווי של מומחים שיאפשרו לך ליהנות מקירות יבשים, חזקים ויציבים אל מול כל האתגרים של העונה הרטובה. רוצה להתחיל בתהליך איטום מעמיק ומקצועי לקירות הבית שלך? המומחים שלך בחמד הנדסה ואיטום עומדים לרשותך וישמחו לסייע לך בכל הנדרש. לקבלת פרטים נוספים על התהליך ולתיאום פגישת ייעוץ, ניתן להשאיר את פרטיך באתר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.