איטום מרתף

בין אם מדובר במתחם מסחרי, בניין משותף או בבית הפרטי שלך, דבר אחד בטוח – קומת המרתף היא אחד האזורים המועדים ביותר לפורענות במבנה שלך ואם לא נטפל בהם כראוי, עשויים לחול בהם נזקים שיהיה קשה מאוד לטפל בהם לאחר מכן. כחללים תת קרקעיים, מרתפים ומקלטים חשופים להצפות, חלחול מי גשם ומי תהום, חדירת שורשי צמחיה ונזקים רבים אחרים הנובעים מעצם מהותו של החלל.

חללים אלו הם ברוב המקרים רב שימושיים ועשויים לשמש את הדיירים והמשתמשים השונים בבניין לצורכי אחסון, כמרחב מוגן, להכיל מערכי שליטה ובקרה שונים כמו לוחות חשמל וברזי מים ראשיים, דודים, מתקני סילוק פסולת ועוד מתקנים רבים אחרים. שתי עובדות אלו גם יחד – היותו של המרתף נתון לסיכונים וחשיבות השימושים בו – הופכות את הצורך באיטום מרתפים לקריטי. אנו, בחמד הנדסה ואיטום, פועלים בתחום במשך שנים רבות ומעמידים לרשותך שיטות מתקדמות וחכמות לאיטום קירות מרתף עם תוצאות שיחזיקו לאורך שנים.

כיצד נזהה אם יש צורך בשירותי איטום מקלטים ומרתפים?

ככל שהופיעו סימנים לפגיעה באיטום, חשוב שנפעל מהר. פגיעה באיטום מרתפים עשויה להיות בעלת השלכות מרחיקות לכת וככל שנספק מענה בהקדם, כך נוכל למנוע נזקי גוף ורכוש. אלו כמה מהסימנים שחשוב שנהיה ערים לגביהם.

  • קילופי צבע, כתמי לחות והתנפחויות בטיח
  • סימני עובש וטחב כמו כתמים חשודים או ריח של "מים עומדים"
  • טפטופי מים מתקרת וקירות המרתף.

אם הבחנת בכל אחד מהסימנים הללו, יש לפנות במהירות למומחים לאיטום קירות מרתף ולייעד מענה מקצועי לתקלה.

מדוע כה חשוב לטפל במהירות באיטום מרתפים?

חדירת מים אל מרתפים ומקלטים אינה מסתכמת רק בנזקים קוסמטיים. אם לא נייעד פתרון למפגע בהקדם, הנזקים עשויים להתפרש על היבטים רבים בחלל שלך.

  • הצפות עשויות להסב נזק לריהוט ושטיחים
  • חלחול המים אל המבנה עשוי לפגוע בשלמות הקירות והתקרה
  • חדירת מים למערכות חשמל עשויות לגרום לדליקות והתחשמלות

לכן, איטום מקלטים ומרתפים מציע הרבה יותר מתיקון. אם נפעל בזריזות וביעילות, הוא עשוי אפילו להציל חיים.

כיצד מבצעים איטום מרתפים?

ישנן שתי שיטות עיקריות לבצע עבודות איטום מקלטים ומרתפים:

איטום מקלטים חיובי

איטום חיובי הוא איטום המבוצע בצד בו מופיע הנזק. כלומר, בחלקו החיצוני של המבנה. לרוב, ככל שמדובר באיטום מקלטים, האיטום יבוצע על פני הקרקע, באזור בו ניתן לגשת אל קירותיו החיצוניים של המקלט או המרתף. השיטה המומלצת ביותר לביצוע איטום חיובי הוא באמצעות התזת חומר איטום, אך גם באמצעות הנחת רצועות ביטומניות ניתן להגיע לתוצאות מצוינות. ניתן לבצע איטום מרתפים חיובי גם במהלך בניית החלל וגם כחלק מפעולות תחזוקה ושיקום המבנה בחלוף השנים.

איטום מקלטים שלילי

דרך נוספת לבצע איטום מרתפים ומקלטים, הוא בטכניקת האיטום השלילי. כלומר, מחלקו הפנימי של המבנה. לרוב, איטום מסוג זה יבוצע כאשר לא קיימת גישה ראויה אל החלק החיצוני של המבנה והיא נחשבת ליעילה פחות. בתהליך זה, יבוצע האיטום מהחלל התת קרקעי ולא על פני השטח. מטבע הדברים, משמעות הדבר היא כי בביצוע איטום קירות מרתף בשיטת איטום שלילי, אמנם ניתן יהיה למנוע חדירת רטיבות אל המבנה, אך ייתכן מאוד שחלקם החיצוני של הקירות עדיין יספוג לחות.

איטום מרתפים דורש סיוע של מומחים

החללים התת קרקעיים שלך חשופים לנזקים רבים שעשויים להביא להשלכות קשות. כדי להבטיח שהטיפול בחללים שלך יהיה יסודי ויחזיק לאורך זמן, חשוב להפקיד את המבנה שלך בידיים ביותר. אנו בחמד הנדסה ואיטום מאמינים כי איטום מרתפים איכותי ומקצועי מתחיל בגורם האנושי. לכן, אנו מעמידים לרשותך צוות מנוסה ומיומן שיסייע לך להגיע לתוצאות אמינות ואיכותיות.

במשך שנים, אנו מובילים את התחום בארץ עם ציוד מתקדם, חומרי גלם איכותיים וצוות שעובר הכשרות מקצועיות בדרך קבע כדי להבטיח שהלקוחות שלנו ייהנו תמיד מהפתרונות המתקדמים ביותר בתחום. כאשר היסודיות, הזמינות והמקצועיות הבלתי מתפשרת מנחה אותנו בכל צעד ושעל, אנו מביאים עמנו ערך מוסף רב לכל פרויקט ומאפשרים לך לישון בשקט בלילה בידיעה שהמבנים שלך זכו לטיפול הטוב ביותר.

לפרטים נוספים אודות תהליך איטום קירות מרתף, כל שעליך לעשות הוא לפנות אלינו ואחד מנציגינו יתאם עמך פגישת ייעוץ עם יועץ איטום בה נלמד את הצרכים שלך ונייעד להם את הפתרון המתאים ביותר.